środa, 17 lipca 2019

rosy diet - dietetyka niekonwencjonalna

 / rosy diet - dietetyk z natury /

źródło fotografii: pixabay.com

Witaj na blogu strony ROSYDIET - dietetyk z natury!

Dlaczego wybrałam dietetykę niekonwencjonalną i stworzyłam stronę rosydiet - dietetyk z natury? Ponieważ tradycyjna medycyna zawiodła. Darzone nadzieją zalecenia dietetyki konwencjonalnej, według Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia, również. Naturalnym stał się wybór kierunku, który wykracza poza ogólnie przyjęte schematy. Czym jest alternatywa dla klasycznej dietetyki akademickiej? Dla jednych będzie dobrym żartem, dla innych prawdą i skutecznym rozwiązaniem. Jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś po środku. De facto każdy nurt niesie ze sobą profity i zagrożenia. Trzeba wybrać mądrze. "Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem" - Hipokrates.

Wszystko zaczęło się od tego!

Zatem, dietetyka niekonwencjonalna, nurt mało akceptowalny, niszowy, niesłusznie spychany na margines. Jedyny traktujący człowieka holistycznie. Jesteśmy jednią ciała, ducha i umysłu. "Całość jest czymś więcej, niż sumą części" - Arystoteles. To praktyka dietoterapii oparta na naturalnych metodach leczenia i higienie życia. Znajdziemy tu między innymi: dietę wegetariańską, wegańską i witariańską, Tradycyjną Medycynę Chińską, dietę dr Dąbrowskiej, głodówki lecznicze wg Małachowa, dietę Montignaca (o niskim indeksie glikemicznym), sokoterapię dr Gersona, diety eliminacyjne i wiele, wiele innych.

Na stronie ROSYDIET, dzielę się doświadczeniem wadliwego leczenia kanałowego i jego konsekwencji; publikuje posty, opracowane m.in. na podstawie książek i artykułów naukowych, w temacie zębów, zdrowia i diet; oraz wspieram jako dietetykWszystko co potrzebujesz wiedzieć o zębach znajdziesz TUTAJWięcej informacji znajdziesz w zakładkach: O MNIE oraz moje KWALIFIKACJE i zbiór doświadczeń własnych.

Masz pytania? Pisz śmiało, na poniższy adres!
rosydiet@gmail.com

Pamiętaj! Żyj w zgodzie ze sobą, a nie zgodnie z oczekiwaniami innych. Wybór sposobu odżywiania to TWÓJ wybór. Twoje profity i Twoje konsekwencje. Jeśli coś Ci służy - trzymaj się tego. Ciało wie. Nie spychaj siebie na margines swojej uwagi. Jesteś tym co przyswajasz, z tego co jesz. Gdy odpada EGO powstaje szczęście bezwarunkowe. A to smakuje najpyszniej.

Zdrowia!

_
Zobacz wszystkie KATEGORIE bloga, czyli powiązane wpisy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz