Ariana | Blogger | X X X X

poniedziałek, 30 września 2019

czym jest zdrowie?

źródło fotografii: pixabay.com

Wiemy już, że "każda nierównowaga objawia się fizyczną chorobą. Chorobę wywołuje brak równowagi energetycznej albo zablokowanie przepływu energii. Organizm ludzki, jak wszystko inne, zbudowany jest z pól energii. Pole energii jest nierozerwalnie złączone ze zdrowiem. Powstanie w polu zaburzeń w przepływie energii i/lub pojawienie się nieruchomej energii, która przestała płynąc, świadczy o tym, że ktoś jest chory. Innymi słowy, zakłócenia w przepływie energii w ciele człowieka prowadzą do choroby, a blokady energetyczne prowadzą do zaburzeń fizycznych. Choroba jest rezultatem nierównowagi. Im większy stan nierównowagi, tym poważniejsza będzie choroba. A zatem w chorującym systemie wytrącone z równowagi energie powodują chorobę w ciele. Choroba przyjmuje postać niedoładowanej, przeładowanej albo unieruchomionej energii. Istnieje wiele możliwych konfiguracji. Wszystkie wywołują w końcu chorobę. Ważne jest, by zwiększać przepływ energii, ponieważ im więcej energii pobieramy, tym jesteśmy zdrowsi.

Choroba jest zatem sygnałem, iż znajdujesz się w stanie nierównowagi. Może istnieć na każdym poziomie - emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Kwestią kluczową jest zatem dotarcie do głębszych znaczeń naszej choroby. Źródło choroby jest kluczem do wyzdrowienia. Zaleczenie pierwotnej przyczyny choroby, jest zawsze kluczem do wyleczenia. Do utrzymania zdrowia potrzebujemy miłości, a miłość do samego siebie jest największym uzdrowicielem. Główną chorobą, u wszystkich ludzi, jest nienawiść do samego siebie. Dopóki nie zaczniemy kochać siebie bezwarunkowo, nie osiągniemy pełni zdrowia. Ponadto, ty i tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę, musisz podjąć ostateczną decyzję o rozpoczęciu konkretnego procesu leczniczego. Zajmij się swoim zdrowiem. Pamiętaj też, że twoje ciało i system energetyczny w naturalny sposób zmierzają ku zdrowiu. 


ZDROWIE TO RÓWNOWAGA

Jesteśmy czymś więcej niż tylko naszymi fizycznymi ciałami. Jesteśmy zbudowani z energii i świadomości. Energia ta służy do odżywiania ciała i podtrzymywania jego struktury i funkcji. W zdrowiu utrzymywana jest naturalna równowaga energii yin/jang w ciele. Przy tej równowadze naturalna wrażliwość ciała, możliwa dzięki naturalnemu przepływowi uczuć, wywołuje zwiększoną świadomość doznań cielesnych, która z kolei prowadzi na przykład do przestrzegania odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Systemy chemiczne i fizyczne znajdują się w stanie równowagi i funkcjonują normalnie, warunkując stan zdrowia fizycznego. W zdrowym systemie energie są zrównoważone i podtrzymują równowagę. Zdrowie przyciąga zatem jeszcze więcej zdrowia.

RÓWNOWAGA
mentalnie
jasne myślenie służące do realizowania miłości i woli
|
emocjonalnie
naturalny nie zakłócony przepływ uczuć 
|
duchowo
naturalna przemiana energii, która utrzymuje strukturę i funkcje ciała
równowaga energii yin/yang
|
fizycznie
naturalna przemiana energii chemicznej
równowaga systemów fizycznych
|
ZDROWIE

Zdrowie to wyzwanie, by być sobą. Najważniejszą rzeczą, którą możesz nauczyć się na temat swojego zdrowia, jest to, jak je utrzymać. Głównymi zasadami jest utrzymanie głębokiego połączenia ze sobą i swoim celem w życiu, zarówno na poziomie personalnym, jak i światowym. Oznacza to miłość i szacunek dla samego siebie. To troska o samego siebie. Słuchanie wewnętrznych rad, które pojawiają się, gdy tylko wystąpi jakieś zakłócenie równowagi. To zrozumienie, co oznacza dla ciebie zdrowie. Utrzymywanie zdrowia jest odpowiedzialnością za siebie i swoje życie. Jeśli jesteś chory, zrób dla siebie wszystko, co możliwe. Zapytaj, jaką wiadomość przesyła ci ciało. Kiedy i w jaki sposób nie słuchałeś siebie samego? Jakie jest znaczenie tej choroby na poziomie zarówno osobistym, jak i życiowym? Wyobraź sobie, że jesteś zdrowy i w pełnej równowadze. Przede wszystkim zaś kochaj i akceptuj samego siebie." [1]

Zdrowie jest stanem równowagi energetycznej człowieka 
na poziomie mentalnym, emocjonalnym, duchowym i fizycznym, 
wynikającym z bezwarunkowej miłości do samego siebie.

"Wszechświat składa się z dynamicznych i wzajemnie na siebie oddziałujących sił, a warunkiem istnienia życia jest nieustanny przepływ energii. Spokojny przepływ energii między człowiekiem a światem, a także w samym organizmie oznacza zdrowie ciała i ducha. Objawy choroby pojawiają się, gdy przepływ energii ustaje lub jest zaburzony. Celem jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii. Dlatego też warunkiem zdrowia jest utrzymanie stanu równowagi." [2]


_
Zobacz wszystkie KATEGORIE bloga, czyli powiązane wpisy.

Piśmiennictwo: 
  1. "Dłonie pełne światła", Barbara Ann Brennan - światowy bestseller medycyny niekonwencjonalnej.
  2. Holistyczne podejście do pacjenta; K. Markocka-Mączka i in.; Katedra i Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz