Ariana | Blogger | X X X X

niedziela, 22 września 2019

dlaczego chorujemy?

źródło fotografii: pixabay.com

"Współczesna nauka mówi nam, że organizm ludzki nie jest tylko fizyczną strukturą zbudowaną z molekuł, ale że tak jak wszystko inne, również i my jesteśmy zbudowani z energii. Jeśli zajrzymy do literatury, okaże się, że nie jest to nic nowego. Ludzie wiedzieli o tym od zarania dziejów. Starożytna duchowa tradycja Indii, sięgająca ponad pięć tysięcy lat, mówi o uniwersalnej energii zwanej praną. Tę uniwersalną energię uważa się za podstawowy element i źródło wszelkiego życia. Prana, oddech życia, przenika wszystkie formy i daje im życie. Jogini praktykują manipulowanie tą energią poprzez techniki oddechowe, medytację i ćwiczenia fizyczne, by utrzymać odmienne stany świadomości. Chińczycy, w trzecim tysiącleciu przed Chrystusem, postulowali istnienie życiowej energii, którą nazwali ch'i. Czi zawiera w sobie dwie przeciwstawne siły, yin i yang. Kiedy yin i yang są zrównoważone, żywy system jest zdrowy; kiedy znajdują się w nierównowadze, pojawia się stan choroby. Starożytna sztuka akupunktury koncentruje się na zrównoważeniu yin i yang.

Każda nierównowaga objawia się fizyczną chorobą.  

W ciągu stuleci idea uniwersalnej energii, przenikającej całą naturę intrygowała zachodnie umysły naukowe. Zajmowano się nim już w najodleglejszych czasach. Każda kultura nadawała zjawisku pola energetycznego inną nazwę i spoglądała na nie z właściwego dla siebie punktu widzenia. Zachodnia nauka potwierdza, iż zbudowani jesteśmy z pól energii. Zainteresowało się tym zjawiskiem również wielu lekarzy XX wieku. Prowadzono obserwacje pola energii otaczającego ludzi i inne obiekty.

Mianem pola energetycznego człowieka określimy wiele dobrze znanych składników zmierzonych w laboratoriach. Są to elektrostatyczne, magnetyczne, elektromagnetyczne, dźwiękowe, termiczne i wizualne elementy pola energetycznego człowieka. Pole energii jest nierozerwalnie złączone ze zdrowiem i samopoczuciem danego człowieka. O tym, że ktoś jest chory, świadczy powstanie w jego polu zaburzeń w przepływie energii i pojawienie się nieruchomej energii, która przestała płynąć.

PRZYCZYNY CHORÓB

Chorobę systemu wywołuje brak równowagi energetycznej albo zablokowanie przepływu energii. Innymi słowy, zakłócenia w przepływie energii w ciele człowieka prowadzą do choroby. Blokady energetyczne prowadzą do zaburzeń fizycznych. Bez względu na to, jaka jest twoja choroba, bezpośrednio wiąże się ona z twoim zadaniem życiowym. Twoja choroba jest bezpośrednio powiązana, poprzez system energetyczny, z twoim najgłębszym pragnieniem. Chorujesz, ponieważ nie realizujesz swojego najgłębszego pragnienia. Więc, co jest tym, co najbardziej chcesz robić w życiu?, bardziej niż wszystko inne na świecie. Odkryj w jaki sposób się blokujesz. Zlikwiduj te blokady. Rób to, co chcesz robić, a wszystko będzie dobrze. Ważne jest, by zwiększać przepływ energii, ponieważ im więcej energii pobieramy, tym jesteśmy zdrowsi.

Choroba jest rezultatem nierównowagi. 
Nierównowaga jest wynikiem zapomnienia, kim się jest.  

Kiedy zapominasz, kim jesteś, tworzysz myśli i działania, które prowadzą do niezdrowego trybu życia i w efekcie do choroby. Choroba jest zatem sygnałem, iż znajdujesz się w stanie nierównowagi, ponieważ zapomniałeś kim jesteś. Jest to bezpośrednia wiadomość dla ciebie, mówiąca ci nie tylko, że znalazłeś się w stanie nierównowagi, lecz także wskazująca ci kroki, dzięki którym wrócisz do zdrowia i swojego prawdziwego ja. Chorobę można zatem rozumieć jako lekcję, którą otrzymujesz, by lepiej pamiętać, kim jesteś.

Kwestią kluczową jest dotarcie do głębszych znaczeń naszej choroby. Musimy zadać sobie pytanie: co ta choroba dla mnie oznacza? Czego mogę się dzięki niej nauczyć? Choroba może być po prostu wiadomością od ciała, które mówi: Poczekaj chwileczkę, coś jest nie tak. Nie słuchasz samego siebie, ignorujesz coś bardzo ważnego. Co to jest? Przyczyny choroby należy poszukiwać na poziomie psychicznym albo uczuciowym lub też na poziomie niezrozumienia i niezaakceptowania trudnych sytuacji życiowych. Powoduje to zmianę w stanie zdrowia danej osoby. Dzieje się tak poza świadomością człowieka. Powrót do zdrowia wymaga żmudnej osobistej pracy i zmian, a nie tylko przyjmowania lekarstw przepisanych przez lekarza. Bez tych zmian organizm wytworzy następny problem, prowadzący z powrotem ku źródłu, które wywołało pierwotną chorobę.

Źródło choroby jest kluczem do wyzdrowienia. 

Poradzenie sobie ze źródłem choroby wiąże się zazwyczaj ze zmianą postawy życiowej, dzięki czemu łączymy się ściślej z rdzeniem naszego istnienia. Prowadzi nas to ku głębszej części nas samych, którą nazywa się czasami wyższą jaźnią. Najprostsze rady uzyskujemy codziennie, i to wielokrotnie, w formie bólu. Gdybyśmy tylko słuchali tych rad, prawie nigdy nie zapadalibyśmy na zdrowiu. Innymi słowy, zajęcie się własnym bólem pozwala całkowicie odzyskać równowagę, a co za tym idzie, zdrowie. Ból może istnieć w twoim ciele fizycznym; może też istnieć na każdym innym poziomie twojego jestestwa - emocjonalnym, mentalnym albo duchowym. Może zaatakować każdą sferę twojego życia.

  • Gdzie tkwi dolegliwość w twoim ciele lub życiu? 
  • Jak długo o niej wiedziałeś? Co ona mówi? 
  • Co w związku z nią zrobiłeś? 

Jeśli szczerze odpowiesz na te pytania, dowiesz się, jak bardzo lekceważysz najlepszy sposób zapewnienia sobie zdrowia, szczęścia i miłości. Każde cierpienie, jakie odczuwasz, informuje cię bezpośrednio, że żyjesz w niezgodzie ze swoim prawdziwym ja. Słuchanie rad na prostym poziomie oznacza, że należy odpoczywać, kiedy jesteś zmęczonym, jeść, kiedy jest się głodnym i to jeść dokładnie to, czego potrzebuje twoje ciało. Oznacza to zmianę tych aspektów twojego życia, które ci nie odpowiadają. W jaki stopniu potrafisz tego dokonać?

Kiedy zaczniesz słuchać wewnętrznych rad docierających do ciebie w formie bólu lub stresu i przykładać większą wagę do swoich osobistych potrzeb, staniesz się bardziej zrównoważony i czysty. To przyniesie ci poprawę zdrowia. Praktyka wsłuchiwania się w siebie wywoła również zjawisko bezpośredniego "przewodnictwa" od wewnętrznego głosu - głosu, który słyszysz wewnątrz siebie."  [1]

Głosu intuicji.


_
Zobacz wszystkie KATEGORIE bloga, czyli powiązane wpisy.

Piśmiennictwo: 
  1. "Dłonie pełne światła", Barbara Ann Brennan - fizyk pracująca w NASA i innych instytutach naukowych.

1 komentarz: