Ariana | Blogger | X X X X

niedziela, 29 września 2019

droga do zdrowia

źródło fotografii: pixabay.com

"Wraz z nadejściem nowoczesnej technologii i zniknięciem lekarza rodzinnego medycyna stała się bezosobowa. Lekarz rodzinny brał odpowiedzialność za zdrowie rodziny, ponieważ znał jej historię, czasem nawet sięgającą wielu pokoleń. Dzisiaj lekarz nie zna nawet imion swoich pacjentów, ponieważ ma ich tak wielu. Wskutek korzystania z nowoczesnej technologii, która często ratuje życie wielu ludziom, lekarz nie może już brać odpowiedzialności za zdrowie każdego ze swoich pacjentów. Odpowiedzialność spadła z powrotem na pacjenta. tam gdzie powinna się znajdować. To jest podstawa. Wielu ludzi chce teraz wziąć większą odpowiedzialność za swoje zdrowie. Należy ponownie uczynić leczenie aktem bardzo osobistym, jakim było kiedyś.

Odpowiedzialność wobec samego siebie.

Pamiętaj. Ty i tylko jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę, musisz podjąć ostateczną decyzję o rozpoczęciu konkretnego procesu leczniczego. Decyzję taką należy podjąć z najwyższą rozwagą. Przede wszystkim wybierasz spośród całej gamy możliwości. Komu masz zaufać? Jak długo kontynuować daną kurację, jeśli nie wiadomo, czy przynosi ona pożądane efekty? Na te pytania możesz odpowiedzieć tylko poprzez głębokie poszukiwanie tego, co jest dla ciebie dobre. Jeśli nie ufasz jakiejś diagnozie, możesz zawsze zapytać o opinię drugiego czy trzeciego lekarza, a nawet całkowicie zmienić metodę badania. Jeśli nie rozumiesz w pełni tego, co powiedziano ci na temat twojej choroby, porozmawiaj jeszcze raz z lekarzem, przeczytaj odpowiednią książkę, zdobądź interesujące cie informacje. 

Wraz z rozwojem praktycznej medycyny holistycznej udowodniona zostaje przydatność wielu nowych metod leczenia. Wielu lekarzy kładzie nacisk na dietę, składniki uzupełniające - takie jak witaminy i minerały, ćwiczenia fizyczne i programy utrzymania zdrowia. Homeopaci, kręgarze, specjaliści od akupunktury, masażyści i inni pracujący z ciałem praktykują, by pomóc ludziom utrzymać zdrowie. Ludzie z kolei przekonują się do regularnych ćwiczeń fizycznych i systematycznych badań, żeby wykryć ewentualne zaburzenia, zanim jeszcze staną się one poważne.

Zajmij się swoim zdrowiem.

Przede wszystkim nie pozwól, by ograniczały cię niepomyślne prognozy. Potraktuj je raczej jako bodziec do uważniejszego zajrzenia w głąb siebie i szerszego przeanalizowania dostępnych metod leczenia. Standardowa medycyna zna wiele odpowiedzi, ale na pewno nie wszystkie. Jeśli nie potrafi skutecznie leczyć jakiegoś schorzenia, rozejrzyj się za inną techniką. Sprawdź wszystkie możliwości. Będziesz zaskoczony, jak wiele jeszcze możesz nauczyć się na temat siebie i swojego zdrowia. To poszukiwanie prawdy zmieni twoje życie w sposób, jakiego nigdy się nie spodziewałeś. 

Wraz ze zmianą naszych poglądów na chorobę, zmienia się również sposób, w jaki ją leczymy. Ponieważ stajemy się coraz skuteczniejsi w diagnozowaniu i leczeniu chorób, możemy bardziej indywidualizować proces terapeutyczny. Każdy człowiek jest inny i wymaga odpowiedniej dla siebie kombinacji czynników leczniczych. Twoje ciało i system energetyczny w naturalny sposób zmierzają ku zdrowiu. Jeśli tylko potrafimy zaakceptować chorobę i zrozumieć, że jest ona dla nas nauką, unikniemy potężnego strachu, jaki wobec niej żywimy, i to nie tylko w wymiarze osobistym. Przede wszystkim jednak do utrzymania zdrowia potrzebujemy miłości. Miłość do samego siebie jest największym uzdrowicielem, a ona również wymaga codziennych ćwiczeń.     

MIŁOŚĆ - DROGĄ DO ZDROWIA

Najtrudniej nauczyć się miłości do samego siebie. Jeśli nie masz miłości w sobie, jak możesz dać ją innym? Wszyscy jej potrzebujemy. Miłość własna wypływa z wewnętrznej szczerości, z życia w prawdzie. Miłość własną należy praktykować. Usiądź przed lustrem i przez dziesięć minut kochaj osobę, która się w nim widzi. Nie bądź krytyczny wobec tej osoby. Wszyscy dobrze umiemy patrzeć w lustro i znajdować w sobie dziesiątki małych wad. Tym razem nie wolno tego robić; dozwolone są tylko pozytywne komentarze. Jeśli naprawdę chcesz się zmienić, za każdym razem, gdy zaczynasz krytykować, zacznij od nowa. Sprawdź, czy jesteś wytrzymać pełne dziesięć minut bez choćby jednego krytycznego komentarza.

Siła umożliwia praktykowanie bezwarunkowej miłości. Oznacza to oddawanie wszystkiego, co do ciebie dociera, z miłością, bez zdradzania siebie. Możesz to osiągnąć tylko poprzez miłość własną i pozostawanie w prawdzie. Równa się to szczerości wobec siebie w odniesieniu do własnych uczuć. Jeśli tłumisz negatywne reakcje, nie kochasz siebie (ani innych). Jeśli zaś czujesz i potwierdzasz ich istnienie w jakiś sposób, czynisz miejsce dla miłości. Umożliwiasz sobie przeniesienie się do miejsca pełnego miłości wewnątrz siebie. Pytanie: 
- czy potrafimy kochać samych siebie bezwarunkowo, nawet jeśli widzimy swoje wady?

Zaleczenie pierwotnej przyczyny choroby jest zawsze kluczem do wyleczenia. A główną chorobą, u wszystkich ludzi, jest nienawiść do samego siebie. Dopóki nie zaczniemy kochać siebie bezwarunkowo, nie osiągniemy pełni. Pracując nad zrozumieniem naszych codziennych zachowań, możemy nauczyć się akceptować samych siebie. Oznacza to, że prace musimy zacząć od siebie." [1]


_
Zobacz wszystkie KATEGORIE bloga, czyli powiązane wpisy.

Piśmiennictwo: 
  1. "Dłonie pełne światła", Barbara Ann Brennan - fizyk pracująca w NASA i innych instytutach naukowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz