Ariana | Blogger | X X X X

wtorek, 22 października 2019

oddech zdrowia & oczyszczanie energii

źródło fotografii: pixabay.com

"Pole energetyczne człowieka stanowi podstawę życia i zdrowia, a każde zakłócenie w nim (przede wszystkim stłumiona emocja) gwałtownie odbija się na zdrowiu. Należy oczyścić pole energetyczne człowieka. Każda stłumiona emocja, w szczególności strach, gniew, powoduje znaczny wzrost energii wewnątrz pola energetycznego człowieka. W rezultacie energia blokady (tzw. pęcherza) może przewyższać energię pola energetycznego. Dlatego ażeby ją zlikwidować niezbędne jest zwiększenie energii człowieka do wysokości energii blokady ("pęcherza"). Kiedy energia ciała zrówna się z energią blokady, ta druga ginie. Ogromna energia blokady ulega oswobodzeniu. Człowiek jak gdyby powraca do tego okresu życia, w którym przeżył tę stłumioną emocję i przeżywa ją od nowa. 

Oddychanie cyrkulacyjne 
To oddychanie stosuje się w celu ułatwienia dostępu do blokady ("pęcherza") i stłumionych emocji w polu energetycznym człowieka. Rozumie się przez nie każdy sposób oddychania który odpowiada następującym kryteriom:
  1. Wdech i wydech następują po sobie tak, że w oddychaniu nie ma przerwy.
  2. Wydech samorzutny, bez napięcia, naturalnie postępujący za wdechem.
  3. Wdech i wydech należy wykonywać przez nos. (W niektórych przypadkach dopuszcza się oddychanie ustami.)
W rezultacie oddychania cyrkulacyjnego (60-80 razy na minutę) następuje wtłaczanie energii w polu energetycznym człowieka i nasilenie jej obiegu. Człowiek oddychający w ten sposób, odczuwa potok energii, czuje, gdzie ona jest zablokowana (ból, rozpieranie) przez blokadę ("pęcherz") i zniekształcenie. Do płuc powietrze dostaje się w ograniczonej ilości, ponieważ krąży i "drga" w okolicy jamy nosowo-gardłowej. To ważna cech tego oddychania. Nie należy wciągać powietrza do płuc, a utrzymać je w jamie nosowo-gardłowej, dokonując szybkich wdechów i biernych wydechów. 

Te oznaki wskazują na prawidłowe oddychanie.
Przy takim sposobie oddychania - aktywny wdech, pasywny wydech - aktywizuje się układ nerwowy współczulny, który: wzmaga procesy metaboliczne w organizmie, podwyższa ilość krwinek czerwonych, cukru i hormonów we krwi, spowalnia rozwój procesów zapalnych i reakcji alergicznych, podwyższa ciśnienie krwi, rozszerza oskrzela. Ze względu na to, że w płucach powietrze jakby stoi, w organizmie gromadzi się dwutlenek węgla. W rezultacie pojawia się pot, otwierają się pory skóry. Innymi słowy, podobny sposób oddychania aktywizuje organizm do uzdrowienia i wzmocnienia. 

W czasie długotrwałych, powtarzających się ćwiczeń, do których zalicza się oddychanie cyrkulacyjne, w wyniku stałego wysiłku fizycznego dla utrzymania wymaganej intensywności wyżej opisanego oddychania, w organizmie człowieka zaczyna się wypracowanie naturalnych opioidów - endorfin. Występując w coraz większej liczbie, samodzielnie wywołują i utrzymują stan ekstazy i euforii. Endorfiny, wywołując emocje steniczne (wyzwalające energię życiową i pobudzające do działania), dodatkowo aktywizują układ nerwowy współczulny, pobudzając siły obronne organizmu i dostarczając mu energii.

W zasadzie będziecie przeżywać dwa procesy pozbywania się blokad ("pęcherzy"). 
  1. Pierwszy ma formę "katharsis" i odreagowania, która polega na drgawkach, dygotaniu, pokaszliwaniu, łapaniu oddechu, ciągnięciu na wymioty, pokrzykiwaniu, itp., co oznacza nasilenie wegetatywnego układu nerwowego.
  2. Drugi polega na tym, że głębokie napięcia przejawiają się w postaci długotrwałych skurczów i przeciągających się spazmów. Na utrzymanie takiego napięcia mięśniowego organizm zużywa ogromną ilość własnej energii i pozbywszy się go o wiele lepiej funkcjonuje. 

Rodzaje oddychania cyrkulacyjnego.
Istnieją różnorodne rodzaje oddychania cyrkulacyjnego, które w różny sposób zmieniają intensywność i formę strumienia energii krążącej w polu energetycznym człowieka. To z kolei aktywizuje stłumione emocje. Dlatego różnorodne rodzaje oddychania cyrkulacyjnego przynoszą specyficzne efekty. Oddychanie można zmienić według następujących parametrów: 
  • zwiększać lub zmniejszać objętość wdechu,
  • różnicować szybkość wdechu, wdychać powietrze do niskiej, średniej lub górnej części płuc, 
  • oddychać nosem lub ustami (oddychanie ustami jest mało efektowne z powodu niewielkiego przyswojenia energii, która jest wchłaniania w kanałach nosa). 
  • można zmieniać pojemność płuc - górnej lub dolnej części. 

Jeśli poczujecie wyjście blokady ("pęcherza") z okolicy głowy lub górnej części ciała, to oddychanie wierzchołkami płuc usprawni ten proces; jeśli wyjście zaczyna się w nogach lub dolej części ciała, oddychajcie przeponą. Ważne jest zwrócenie uwagi na ważną rzecz - prawidłowe oddychanie krążeniowe nie powoduje hiperwentylacji i nie wydala z organizmu dwutlenku węgla. Ono "naładowuje" energią. Ręce, nogi zaczynając "drżeć". To ważna oznaka prawidłowego oddychania.

WSKAZÓWKI 

Przeprowadzając zabieg oczyszczania energii należy całkowicie zaufać w jego sens. To, co może opuszczać człowieka: lęki, przerażenie tak mocno oddziałują, że chciałoby się to wszystko zostawić, nie przeżywać od nowa, a to znaczy - pozostawić w sobie. A do tego nie wolno dopuścić. Całe to draństwo utrudniające życie i niszczące organizm trzeba odrzucić precz. Mogą pojawić się wątpliwości. Wątpliwości - to także stłumiona emocja sprzyjająca tworzeniu się blokady ("pęcherza").

Rozluźnienie 
Oddychanie cyrkulacyjne sprzyja wzrostowi strumienia energii w organizmie i można albo rozluźnić się i pozwolić organizmowi na samouzdrawianie albo usztywnić się, co wywoła jeszcze większe napięcie. Rozluźnienie ciała przy oddychaniu następuje samo przez się w związku ze zmęczeniem, spowodowanym przez utrzymywanie rytmu oddychania. Jednak aktywny wdech, stymulując układ nerwowy współczulny pozwala stale zachować wysoką koncentrację uwagi, co jest szczególnie ważne dla pełnego rozluźnienia mięśni i skupienia uwagi na emocjach, odczuciach. Część ciała, która nie "chce" się rozluźnić, jest naszpikowana energią tworzącą blokadę ("pęcherz"). W stanie pełnego rozluźnienia o wiele łatwiej jest odczuwać strumień energii w polu energetycznym. Bezpośrednio w samym momencie wyjścia blokady rozluźnienie sprawia, że energia wytworzona stłumioną emocją uwalnia się i nie wstrzymywana napięciem mięśni łagodnie uchodzi z organizmu.

Koncentracja uwagi
W czasie seansu oczyszczania energii należy bezwzględnie skoncentrować uwagę na doznaniach, które odczuwacie. Stłumione emocje (blokady - "pęcherze") przy swoim wychodzeniu mogą wywołać różne doznania. Może to być zlokalizowany ból, łaskotanie, wspomnienie czegoś, itp. Dlatego zwracajcie uwagę na każde odczucie, powstające w danej chwili. Tak więc, jeśli pojawiły się jakieś odczucia, skoncentrujcie na nich swoją uwagę i zbadajcie każdy szczegół. Skupcie się na nim dopóty, dopóki nie zniknie. Nieprzyjemny aspekt odczucia starajcie się odczuwać jako bardzo przyjemny. Stłumione emocje układają się "warstwami". Każda warstwa stłumionych emocji powstaje w określonym etapie życia. Dlatego kiedy stłumiona warstwa energii ustąpi, zwykle aktywizuje drugą warstwę, leżącą pod nią. W rezultacie tego, można przechodzić od jednych odczuć do innych, ponieważ warstwy stłumionych emocji utworzone są z rozmaitych zdławionych emocji i odczuć. Za każdym razem, kiedy w czasie seansu oczyszczania energii coś zaczyna "odwracać waszą uwagę", to znaczy, że pojawia się stłumiona energia, która zwraca waszą uwagę na siebie z potrzebą koncentracji na niej i odczuciem jej we wszystkich szczegółach, w tym właśnie momencie.

Uwolnienie oddechu
Normalne oddychanie cyrkulacyjne pobudza blokady "(pęcherze"), które wynurzają się z głębi pola energetycznego człowieka, jako nieprzyjemne odczucie. A nieprzyjemne odczucia tłumimy - to nasza obrona. Ale w tym przypadku obrona jest  niepożądana, ponieważ zmniejsza strumień energii usuwającej blokady, co powoduje powstrzymywanie oddychania. Trzeba świadomie stosować oddychanie cyrkulacyjne, a nieprzyjemne odczucia "przekształcać" w bardzo przyjemne. Gdy to się uda, oddychanie od razu staje się łatwiejsze.

Kochajcie każdą chwilę swojego życia. Jeśli kochacie wszystko co istnieje za sam fakt istnienia,
 wtedy posiądziecie kryształowo czyste pole energetyczne."

_
Zobacz wszystkie KATEGORIE bloga, czyli powiązane wpisy.

Piśmiennictwo:  

  1. "Oczyszczanie organizmu", Giennadij Małachow.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz