o mnie

/ rosy diet - dietetyk z natury /

Witaj na mojej stronie/blogu ROSY DIET - dietetyk z natury! Już jako dziecko, intuicyjnie wiedziałam, że w przyszłości nie będę spożywać zwierząt. I tak od ponad 10 lat, na stałe, nie jem mięsa (wegetarianizm), w tym ponad 7 lat produktów odzwierzęcych takich jak: nabiał, jaja, miód, żelatyna wieprzowa, podpuszczka, koszenila itp. (weganizm); których wytwarzanie również wiąże się z eksploatacją i cierpieniem zwierząt. Wiosną 2019 roku zaciekawiłam się surowym, wysoko wibracyjnym pożywieniem. Ostatecznie wybrałam witarianizm. Dziś, kobieta lat 35, kocham morze i las.   

Zobacz moją drogę do zdrowia!
Dlaczego wybrałam dietetykę niekonwencjonalną i stworzyłam rosydiet? Wszystko zaczęło się od leczenia kanałowego jednego zęba i musiały minąć lata zanim zobaczyłam zależność między tym "leczeniem", a pogarszającym się stanem zdrowia. W tym czasie, NIKT z lekarzy nie skojarzył, że powstałe u mnie choroby są de facto chorobami odogniskowymi zęba, w którym toczył się stan zapalny. Chcąc sobie pomóc, zrezygnowałam z medycyny akademickiej i wybrałam naturalne metody leczenia, w tym zalecenia diet niekonwencjonalnych. Pomogło, w pewnym zakresie, reszty dopełniło poznanie prawdy o leczeniu kanałowym zębów. Wystarczyło usunąć martwy ząb, by zdrowie zaczęło wracać samo.

Ogólnie pojęta dietetyka i zdrowe odżywianie to moja pasja oraz styl życia. Niezmiennie i z radością poszerzam wiedzę w tym temacie. Na stronie ROSYDIET, dzielę się doświadczeniem wadliwego leczenia kanałowego i jego konsekwencji; publikuje posty, opracowane m.in. na podstawie artykułów naukowych, w temacie zębów, zdrowia i diet; oraz wspieram jako dietetyk. Zapraszam. Tematy bloga znajdziesz TUTAJ.

Co osiągnęłam stosując zalecenia diet niekonwencjonalnych? Między innymi:
- poznałam prawdę o leczeniu kanałowym zębów
- wyleczyłam wszystkie choroby i dolegliwości
- od 7 lat nie biorę żadnych leków (01.01.2013)
- wyrobiłam pozytywne nawyki żywieniowe
- od 6 lat nie zażyłam żadnego antybiotyku (01.01.2014)
- cieszę się niezmiennie szczupłą sylwetką
- doświadczam zdrowia i niesłabnącej energii każdego dnia
- jedyny suplement jaki przyjmuję to witamina D3 (w okresie jesienno-zimowym)
- od 6 lat mam regularne cykle miesiączkowe (01.01.2014)
- cieszę się całkowitym brakiem objawów napięcia przedmiesiączkowego PMS
- w ciągu ostatnich 5 lat byłam przeziębiona jedynie 2 razy

Pamiętaj. Żyj w zgodzie ze sobą, a nie zgodnie z oczekiwaniami innych. Wybór sposobu odżywiania to TWÓJ wybór. Twoje profity i Twoje konsekwencje. Jeśli coś Ci służy - trzymaj się tego. Ciało wie. Nie spychaj siebie na margines swojej uwagi. Jesteś tym co przyswajasz, z tego co jesz. Gdy odpada EGO powstaje szczęście bezwarunkowe. A to smakuje najpyszniej. Zdrowia!

źródło fotografii: pixabay.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz